Chlodnia skladowa
chlodnia skladowa lodz
Menu główne
Składowanie
Usługi
Owoce mrożone
Dla inwestorów
O firmie
Reklama
 
Wyszukiwarka

Składowanie towaru - szczegóły Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Informacja dotycząca opłat za składowanie obowiązującego w chłodni „Maxima”

W chłodni Maxima stosowane są dwa sposoby wyliczania opłat za składowanie towarów.
 
1.    Opłata za paleto-dobę
Opłata za jedną paleto-dobę składowania towaru , niezależnie od wagi jednostki paletowej. System ten stosujemy w przypadku ładunków przestrzennych np. w przypadku lodów oraz towarów składowanych w temperaturze od 0 oC do + 4 oC.
 
2.    Opłata za dobo-tonę
Opłata za jedną dobo-tonę składowania czyli zależnie od wagi przyjętego na skład towaru. System ten stosujemy w przypadku towarów, których waga po ułożeniu na palecie może osiągnąć ciężar około 1000 kg.
np. w przypadku wyrobów mięsnych , owoców mrożonych itp.

W tym systemie naliczania opłat przyjmujemy zaokrąglenie ( jak sam nazwa wskazuje tono-doba ), w którym z założenia najmniejsza ilość przyjętego na skład towaru to 1 tona. Tak więc dla partii towaru w danym asortymencie, których waga nie przekracza 1000 kg stosowana jest opłata taka jaka przypadałaby do zapłaty z tytułu składowania 1 tony danego produktu. Zaokrąglenie to stosowane jest również w przypadku przekroczenia masy danej partii towaru ponad wielokrotność 1 tony, czyli w przypadku składowania np. 16.765 kg pobierana jest opłata za składowanie 17 ton produktu.

3.    Opłaty dodatkowe.
W szczególnych przypadkach pobierane są opłaty dodatkowe takie jak :
-    domrożenie ( jeżeli towar dostarczony na skład nie osiąga temperatury – 18 oC )
-    schłodzenie (jeżeli towar dostarczony na skład jest w temperaturze otoczenia i przeznaczony jest na skład w temperaturze od 0 oC do + 4 oC )
-    zamrożenie (jeżeli towar dostarczony na skład jest w temperaturze otoczenia i przeznaczony jest na skład w temperaturze - 20 oC )

Jednorazowo pobierana jest opłata z tytułu rozładunku i załadunku towaru ( różne stawki w zależności od sposobu wykonania usługi - czyli inne dla operacji wykonywanych ręcznie inne dla usług z wykorzystaniem wózka widłowego ).