Chlodnia skladowa
chlodnia skladowa lodz
Menu główne
Składowanie
Usługi
Owoce mrożone
Dla inwestorów
O firmie
Wizualizacje obiektu

Dla inwestorów Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

Przedstawiam ofertę dotyczącą zakupu lub dzierżawy nieruchomości zlokalizowanej w centrum Polski w bliskim sąsiedztwie planowanego wjazdu na Autostradę A2 oraz centrów logistycznych (Panattoni), centrum handlowego (Selgros / Obi) oraz licznych zakładów produkcyjnych np. DELL. Oferta skierowana jest również  do firm chcących nawiązać bliską współpracę w zakresie obsługi magazynowej lub wynajmu powierzchni magazynowych.


 Poszukujemy również inwestora strategicznego lub firmy zainteresowanej nabyciem całej nieruchomości t.j. kompletnie wyposażonej chłodni składowej wraz z zapleczem produkcyjnym oraz socjalno biurowym dla kilkudziesięciu pracowników. Przez określenie „Inwestor strategiczny” rozumiemy  firmę posiadającą wizję zlokalizowania siedziby lub oddziału firmy w centrum Polski tuż przy planowanym węźle komunikacyjnym autostrady A1. Z swojej strony możemy zaoferować funkcjonujący zakład z pełnym zapleczem chłodniczym (pozwalającym na składowanie do 2000 jednostek paletowych towarów głęboko mrożonych) oraz zapleczem socjalno – biurowym przeznaczonym dla kilkudziesięciu pracowników. Zakład jest położony jest przy drodze krajowej 713 która w niedalekiej przyszłości stanowić będzie dojazd do autostrady A1. Chłodnia znajduje się pod stałym nadzorem służb weterynaryjnych oraz sanitarno epidemiologicznych. Zapraszamy do zapoznania się z krótką charakterystyką obiektu.

Opis potencjału produkcyjnego, chłodni składowej, lokalizacja oraz specyfika nieruchomości

Chłodnia „Maxima” znajduje się przy głównej trasie prowadzącej z Łodzi do Tomaszowa Mazowieckiego.  Dojazd do centrum miasta jest bardzo prosty, a przebiega głównym szlakiem komunikacyjnym przebiegającym prze miasto Wschód - Zachód czyli trasą 713. Patrząc perspektywicznie lokalizacja obiektu  jest idealna ! w odległości około 2. km  od opisywanej nieruchomości  powstanie wjazd na autostradę A-1 (północ - południe). Budowa budynku głównego została ukończona w roku 1989.  Część biurowa jest jednokondygnacyjna zaś w części produkcyjnej parterowy. Poziom „0” znajduje się na wysokości +0,9 m, co sprawia iż samochody dostawcze obsługiwane są poprzez rampy i doki przeładunkowe z hydraulicznymi mostkami przeładunkowymi znajdującymi się wspomnianej wysokości . 

Powierzchnia całkowita obiektu wynosi w przybliżeniu 3.600 metrów kwadratowych. Zaplecze chłodnicze  podzielone jest na 6 komór chłodniczych o łącznej powierzchni 1800 metrów kwadratowych i wysokości do 6 m. Kubatura komór chłodniczych oraz wyposażenie w postaci regałów wjezdnych typu Drive-In pozwala na magazynowanie około 2000 jednostek paletowych EURO (800 x 1200) Dostęp do komór chłodniczych zapewniają szerokie korytarze techniczne, które mogą służyć jednocześnie jako miejsca do uszlachetniania zamrożonego produktu np. przepakowania, selekcjonowania czy konfekcjonowania.  Przyjęcie towaru, w zależności od jego charakteru, następuje poprzez doki przeładunkowe wyposażone w hydrauliczne mostki przeładunkowe lub na zadaszonej rampie.

Obiekt, poza wysokowydajną instalacją chłodniczą, posiada wszystkie media czyli własną, pełną instalację CO, wodę - 2 studnie głębinowe o wysokiej wydajności, zapewniające dostęp do wody o dużej czystości, linie telefoniczne. Wywóz nieczystości odbywa się indywidualnie wyspecjalizowanymi środkami transportu a przyłącze kanalizacyjne do miejskiej sieci kanalizacyjnej zostanie zrealizowane do końca 2009 roku. Zasilanie budynku chłodni zapewnia własna stacja transformatorowa zaopatrzona w transformator 630 kW oraz dwustronne zasilanie z regionalnej sieci energetycznej.  W przypadku zaniku napięcia zasilanie  zapewnia spalinowy agregat prądotwórczy o mocy 120 kW. W przypadku zwiększonego zapotrzebowania na energię elektryczną, istnieje możliwość podłączenia do przebiegającej w pobliżu sieci energetycznej.

Standard wykończenia zapewnia komfortowe warunki pracy zarówno dla kadry kierowniczej jak i pracowników produkcyjnych. W części socjalno - biurowej podłogi zostały pokryte tworzywem sztucznym, co ułatwia utrzymanie czystości oraz zapewnia utrzymanie higieny pracy. Zaplecze socjalne z węzłem sanitarnym jest przygotowane do przyjęcia kilkudziesięciu pracowników w ciągu  jednej zmiany. Opisywana nieruchomość  jest w pełni przystosowana dla potrzeb w branży szeroko rozumianej produkcji spożywczej.  Założeniem inwestora było stworzenie obiektu nowoczesnego składającego się szeregu niezbędnych w przypadku produkcji spożywczej pomieszczeń oraz niezbędnego zaplecza w postaci kilku zabudowań towarzyszących takich jak magazyny opakowań, garaże, agregaty prądotwórcze czy warsztat samochodowy (przystosowany do obsługi samochodów ciężarowych i osobowych).

Zalety opisywanej nieruchomości to :

  1. Doskonała lokalizacja w samym centrum Polski, a przecież ma to zasadnicze znaczenie w przypadku dystrybucji towarów na terenie kraju . W przypadku handlu międzynarodowego niebagatelne znaczenie ma  bliskość głównych, szlaków komunikacyjnych czyli autostrady A1 oraz budowanej A2. W niedalekiej przyszłości w odległości około 2 km znajdować się będzie węzeł komunikacyjny autostrady A-1. Warszawa odległa jest tylko o 120 km.
  2. Ścisłe centrum prawie milionowego miasta znajduje się w odległości 10 km a w związku tym istnieje szybki dostęp do wszelkich instytucji Państwowych, Urzędów, Banków i.t.p.
  3. Rozbudowane zaplecze techniczne (garaże, warsztat, agregaty prądotwórcze)
  4. Własne ujęcia wody wysokiej jakości oraz własnie realizowane przyłącze do miejskiej sieci kanalizacyjnej.
  5. Duży plac  manewrowy oraz sąsiedztwo stacji kolejowej.
  6. Pełne zaplecze chłodnicze, komory mroźne wyposażone w regały typu Drive-In oraz nowoczesne doki przeładunkowe.
  7. Duży plac manewrowy dla samochodów ciężarowych, ogólnodostępne sanitariaty dla kierowców i klientów.